Doučovací pohotovost

Ve všední dny jsou od 17 do 20 hodin na telefonu 770 135 469 připraveny učitelky jablonecké ZŠ Liberecká poradit dítěti nebo rodiči s jakýmkoliv úkolem nebo vysvětlit novou školní látku.
Pilotní program Doučovací pohotovost poběží do 31. prosince.

Podrobné informace k doučování

Přehled akcí: 11. 11. – 17. 11. 2019 (11. týden)

Termín Akce Poznámka
11.11.
9:00-15:00 Liberec – Gymnázium Jeronýmova – Metodické setkání učitelů Ch
Poznámka: od pondělí 11. 11. – UZAVŘENÍ ATRIA
12.11.
8:00-11:40 Markétina dopravní výchova – výukový projekt DV – 3. A, 3. B, 3. C
13.11.
9:00 Praha – konference Klett – DVPP
10:30 Praha – seminář krajských a okresních garantů McD 2020
13:30-17:00 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v budově ŠD
určeno rodičům dětí z ŠD – výstavky podzimních prací,
odd. p. Martincové ve škole – po dobu přítomnosti dětí v oddělení od 13:30 do 14:45 hod.
13:30 Magistrát Jbc. – Čtení rozpočtu 2020
14.11.
8:00-11:40 místnost Parlamentu – Deskové hry
1. hod. = 5. C
2. hod. = 4. A
3. hod. = 5. B
4. hod. = 5. A
8:55-9:40 Předávání Slabikáře 5. A pro 1. A
8:55-11:40 Preventivní programy MAJÁK, o. p. s. – 5. C, 8. B
5. C – program: Jsem originál
8. B – program: Digitální domorodci
8:55-9:40 učebna Aj – Dějepisná olympiáda – vybraní žáci 2. st.

15.11.
8:00-11:40 prostor školy – cvičení IZS – zaj. Magistrát Jbc.
individuální program tříd – nástupy na oběd dle individuálního rozpisu / výuka časově upravena
Poznámka: 20. 11. – 14:00 hod. PEDAGOGICKÁ RADA

Logická olympiáda

SKVĚLÝ ÚSPĚCH V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ
1. 11. 2019 proběhlo v Liberci na TUL krajské kolo Logické olympiády. Mezi 47 nejlepších kategorie A (3. – 5. třída) se dostali hned 3 naši žáci. Výborně si vedl Daniel Stehlík z 5. A, který získal 3. místo a postoupil do celostátního kola, které se bude konat 25. 11. 2019 v Míčovně Pražského hradu. V těžké konkurenci (výsledky se lišily o půlbody) se umístili Viktor Dudek z 5. A na 19. místě a Viola Hojsáková z 5. B na 21. místě. Všem třem děkujeme za výbornou reprezentaci Mozartovky a Dankovi přejeme hodně štěstí v Praze.

Halloween

V pátek 1. 11. 2019 uspořádal Žákovský parlament naší školy halloweenský den. Žáci měli možnost přijít ve strašidelných maskách a soutěžit hned ve třech soutěžích. Soutěž o nejstrašidelněji vyzdobenou třídu vyhrála třída 4. B v čele s paní učitelkou Svobodovou. Soutěž o nejhezčí vyřezávanou dýni vyhrál s přehledem Štěpán Klein ze třídy 5. C. Na druhém místě se umístila se svým výtvorem Šarlota Štichová ze 6. C a třetí místo obsadila dýně Lucie Jaškové ze 4. B. Nejtěžší to měla porota s vyhodnocením soutěže o nejzajímavější halloweenský kostým. Žáků v maskám přišlo velmi mnoho a bylo těžké vybrat nejlepší a nejoriginálnější z nich. Nakonec ale zvítězila maska princezny Lucie Jaškové ze 4. B. Na druhém místě se dle poroty umístila Tereza Koralová z 5. C a její Mrtvá nevěsta. A třetí místo obsadil Adam Žemba ze třídy 2. B. Moc děkujeme všem žákům, kteří se akce zúčastnili, pedagogům, kteří dětem pomáhali s výzdobou tříd a rodičům, kteří s dětmi doma vytvořili masky a dýně.
váš Žákovský parlament

Další fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Projektový den 4. B

PROJEKTOVÝ  DEN  4. B  NA  SPŠ  TEXTILNÍ  LIBEREC

V pondělí 14. 10. jsme celá třída byli pozváni do Liberce na polytechnickou dílnu Textilní průmyslové školy. Protože jsme tvořivá třída, akce Interaktivní hrátky s textilem nás zajímala. Paní vychovatelka Marcela Vaníčková vše domluvila a prožila celé dopoledne s námi. Při procházení budovou školy jsme zjistili, že je hodně stará – asi 160 roků. A taky nás překvapilo, že její součástí jsou prostory jako nějaká továrna. Byly tam různé stroje na předení nebo tkaní, některé i dost velké, rychlé a hlučné. Mohli jsme si i vyzkoušet, jak některé fungují. Viděli jsme dílnu se šicími stroji, kde se žákyně učily šít oblečení podle střihů. Ve třídě jsme si pak uspořádali módní přehlídku z různých oděvů, které tam měli ušité. Některé děti nechtěly, tak dělaly diváky. Nakonec nám paní učitelky rozdaly bílé ubrousky. Naším úkolem bylo si nabarvit různé šablonky s motýly, listy, hvězdami květinami nebo zvířátky a jejich barvy pak přenést na látku. Mohli jsme použít i razítka. Nejlepší bylo, že jsme si sami mohli svůj ubrousek zažehlit, aby barvy vydržely praní. Celá akce se nám moc líbila, dobře jsme se bavili a hodně nového jsme poznali a naučili se. Děkujeme.                                                                                        Mgr. Ivana Svobodová

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.