Přehled akcí: 23. 9. – 29. 9. 2019 (4. týden)

Termín Akce Poznámka
Po
23.9.
8:55-9:40 tělocvična – Divadlo Narcis Praha – loutkové představení – 1. A, 1. B, 1. C, 2. A, 2. B
1. vystoupení, žák / 50,- Kč
9:00-14:00 NIDV – Liberec – výuka Tv + školská legislativa
seminář pro vedoucí pracovníky + učitele Tv
10:00-10:45 tělocvična – loutkové představení – pokračuje – 3. A, 3. B, 3. C, 4. A, 4. B
14:00-16:00  ZŠ Pasířská – školení Aj
Út
24.9.
11:00 Magistrát – Výkazy 2019 – proškolení ředitelů
13:00-16:00 Liberec – NAKAP – Workshop – vzdělávání nadaných žáků
St
25.9.
9:00 Kolečko Břízky – Běháme s BK TOUR – přespolní běh družstev
1. sportovní akce – účast družstev bude potvrzena
11:00 Zdravotní středisko Mšeno – lékařské prohlídky
viz rozpis
Čt
26.9. 
8:55 – 11:40 Maják o. p. s.- Preventivní programy – 4. B, 5. A, 5. B
4. B = Alkohol a kouření
5. A = Kybersvět
5. B = Kybersvět
10:00-14:00 Liberec – Krajská knihovna – Den jazyků – 6. B, 9. A (Aj91), 9. B (Aj91)
11:00 Zdravotní středisko Mšeno – lékařské prohlídky
viz rozpis
14:00 Chata Čmejrovka – porada ředitelů ZŠ
Poznámka: PŘEDÁNÍ PODKLADŮ PRO PaM

27.9.
8:00-15:30 Chata Čmejrovka – porada ředitelů ZŠ
8:00 Týden české hračky – DETOA Albrechtice – 2. A, 2. B
8:45 hod. zahájení programu, cena 80,- Kč / dítě /doprava Hasenkopf
11:00-12:30 Plavecký bazén – plavání 4. lekce – 3. A, 3. B, 3. C
odjezd autobusu: 10:30 hod. / zpět 12:50 hod. od bazénu
11:00 Zdravotní středisko Mšeno – lékařské prohlídky
viz rozpis
Poznámka: Následující týden:
úterý 1. + středa 2. 10. – exkurze Osvětim – výběr žáků

 

Oděv a textil Liberec

Děti z výtvarného kroužku školní družiny prezentovaly své práce na 6. ročníku celorepublikové soutěže s mezinárodní účastí „ ODĚV A TEXTIL LIBEREC 2019“
Soutěž se konala na Technické univerzitě v Liberci 17. září
Pro základní školy byly vyhlášeny dvě kategorie:
MÓDNÍ KRESBA na téma PŘÍRODNÍ ŽIVLY
Tereza Brynychová získala 1. místo za kresbu Jezerní královna. / 4. B /
TVOŘÍME NEJEN Z TEXTILU
vlastní kolekcí s názvem „KOUZELNÁ MAGIE“ úspěšně prezentovaly Tereza Brynychová, Tereza Hujerová, Lucie Jašková, Tereza Štěrbová / 4. B /
I v této kategorii děvčata získala ocenění.

Kolekce vznikala na výtvarných kroužcích batikováním triček a malováním hedvábných šátků. Vzniklé šaty znázorňují sílu čtyř přírodních živlů – večerní bouři, mocnou sílu ohně, vítr letící horami nad naší milou Zemí, bublání řek a potůčků. Následovalo focení modelů v přírodě, hledání hudby a vytváření choreografie na vystoupení.
Zároveň byl pro soutěžící připraven zajímavý doprovodný program – v předsálí si účastníci mohli vyzkoušet různé druhy textilních technik a zajímavá byla i prohlídka Fakulty textilní TUL.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Logická olympiáda

Pro zájemce o řešení zajímavých úloh probíhá do 30. září 2019 registrace do letošního ročníku Logické olympiády v kategoriích A1 (1. třídy), A2 (2. třídy), A (3. – 5. třídy) a B (6. – 9. třídy).
První kolo si děti v uvedeném týdnu vypracují doma, je potřeba spolupráce rodičů (mail a potvrzení souhlasu s používáním osobních údajů).

v kategorii A (3. – 5. třída) – 1. – 7. října 2019
v kategorii B 
(6. – 9. třída) – 8. – 14. října 2019
v kategorii A1, A2 (1.třída a 2. třída) – 22. – 28. října 2019

Kategorie A a B jsou postupové (krajské kolo 1.11. 2019 Liberec).
Jelikož je jedná o soutěž s podporou MŠMT, dávají některé střední školy za dobré umístění v kraji navíc body u přijímacích zkoušek (vhodné pro deváťáky).
V roce 2017 měla Mozartovka krajskou vítězku kategorie A. Bude ji někdo následovat?
Veškeré informace a pokyny k registraci naleznete:
https://www.logickaolympiada.cz/

 

Přehled akcí: 16. 9. – 22. 9. 2019 (3. týden)

Termín Akce Poznámka
Po
16.9.
8:55-11:40 Maják o. p. s.- Preventivní programy – 4. A, 5. C, 8. A, 9. A
4. A = Alkohol a kouření
5. C = Kybersvět
8. A = Digitální domorodci
9. A = Rizikové sexuální chování
10:00-15:00 NIDV Liberec – Didaktické studium Nj
Út
17.9.
8:00 Chata Semerink – Harmonizační pobyt 6. tříd – 6. A, 6. B, 6. C
9:00-15:00 TUL Liberec – soutěž „Tvoříme nejen z textilu“
kroužek Vv ze ŠD bude prezentovat vlastní kolekci – KOUZELNÁ MAGIE a soutěžit v kategorii – MÓDNÍ KRESBA
(výběr dětí 3. C + 4. B)
St
18.9.
8:00 Chata Semerink – Harmonizační pobyt 6. tříd – 6. A, 6. B, 6. C
16:30 Třídní schůzky – 1. třídy
Čt
19.9.
8:00 Chata Semerink – Harmonizační pobyt 6. tříd – 6. A, 6. B, 6. C

20.9.
8:15-10:00 DDH Podskalí – 1. lekce – 4. A
!Jmenný seznam + přezůvky s sebou!
10:15-12:00 DDH Podskalí – 1. lekce – 4. B
!Jmenný seznam + přezůvky s sebou!
11:00-12:30 Plavecký bazén – plavání 3. lekce – 3. A, 3. B, 3. C
odjezd autobusu: 10:30 hod. / zpět 12:50 hod. od bazénu
Poznámka: KONTROLA TK
Poznámka: Následující týden:
pondělí 23. 9. – tělocvična – Divadlo Narcis Praha – loutkové představení pro 1. – 4. třídy / žáci 50,- Kč
8:55 hod. – 1. + 2. třídy / 10:00 hod. – 3. + 4. třídy
pátek 27. 9. – DETOA Albrechtice – Týden české hračky – exkurze + tvůrčí dílna – 2. třídy