Republikové finále Poháru rozhlasu

11. 6. 2019 Plzeň

Žáci ZŠ Mozartova se probojovali až do republikového finále v Plzni.

Pohár rozhlasu mladších žáků se skládá z těchto atletických disciplín: 60 m, 1000 m, skok vysoký, skok daleký, hod kriketovým míčkem a štafeta 4x 60 m. 

Cesta do republikového finále vedla přes okresní finále v Jablonci, kde naši kluci obsadili 2. místo se ziskem 4500 bodů. Dalším krokem bylo parádní vítězství v krajském finále v Turnově, kde naši chlapci získali 4962 bodů. Na republikové finále jsme odcestovali bojovat o celkové umístění do Plzně. Po sečtení všech disciplín obdrželi kluci 4864 bodů a umístili se na pěkném 8. místě (vyšší příčka nám utekla o pouhé 3 body).

Všichni chlapci v jednotlivých kolech podávali kvalitní výkony a získali tak v letošním školním roce nejlepší celkové umístění pro naši školu. V Poháru rozhlasu se předvedli tito žáci: Vladimír Bureš, Nikolas Čurda, Benjamin Finnimore, Jakub Gaši, Denis Hušek, Martin Chlum, Sebastian Stamidis, Jakub Škaloud, Matěj Vopat, Vojtěch Werani, Ondřej Zámečník. Kluci díky.  

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Svátek fotbalu 2019

4. a 5. června 2019 Andrův stadion Olomouc – republikové finále Svátku fotbalu 2019

Již postup z krajského finále na Svátek fotbalu byl překvapivý a fantastický, 10. místo celkově pak výrazná propagace školy, města i Libereckého kraje v České republice v této nejprestižnější sportovní akci pro žáky 1. stupně.
Chlapci měli nejen fotbalové zážitky na stadionu, na který v následujícím týdnu vyběhla česká reprezentace, ale i zážitky kulturní. Navštívili Tvrz poznání, kde si téměř dvě hodiny hráli podobně jako v liberecké IQlandii, bydleli na ubytovně, stravovali se v příjemných jídelnách, dostávali svačiny a pití a to vše  zadarmo, což některé  překvapilo. Jenže hlavním úkolem byl fotbal..a to bylo také něco…
Dorazili jsme do společné šatny, kam hostesky přinesly klukům speciálně připravené dresy Puma – viz foto, s nápisem školy, jako jednu z cen  na Svátku fotbalu. Kluci v nich patřili k těm koukavě nejhezčím.
Skupinu jsme zahájili v úterý zápasem se ZŠ Dačice vítězstvím 3 : 2, což byl výborný vstup do soutěže. Následoval domácí favorit ZŠ Heyrovského Olomouc (přípravka ligové Sigmy) a prohra 2 : 6, která byla ještě milosrdná. Poslední zápas skupiny byl velice vyrovnaný a pro nás smolný. Ještě 2 minuty před koncem jsme nad silnou ZŠ Komenského ze Zlína vedli 2 : 1, ale po chybách v obraně jsme podlehli 2 : 3, což nám na středu určilo skupinu  o 9. – 16. místo.
Ráno opět za krásného počasí kluci rozehráli zápas ve skupině se ZŠ Dubina Pardubice s výsledkem 3 : 3, následovaly penalty (5:4) a náš postup dál. V  zápase se ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod (5 : 1)  podalo mužstvo asi nejlepší výkon v celém turnaji a postoupilo do boje o konečné 9. – 10. místo. V tomto zápase již hlavní „pětka“ hráčů neměla tolik sil a ZŠ Měšťanské z Brna jsme podlehli 2 : 6 a obsadili konečné 10. místo v republikovém finále Svátku fotbalu v Olomouci. I to je obrovský úspěch. Poděkování hlavního trenéra mužstva pana Polmana patřilo panu Kozderkovi, který byl po celou dobu turnaje chlapcům rádcem, kamarádem i „tátou“, když někteří kluci museli poprvé v životě povlékat postele (a ráno svlékat)! Dále pak trenérům FK Jablonec pánům Mičkovi, Špirochovi a Řezníčkovi, protože oni vštěpují chlapcům fotbalové dovednosti téměř každý den.
Jaké bylo ponaučení? Moravské týmy turnaji dominovaly (až na ZŠ Marjánka Praha – přípravka Sparty), moravské týmy měly fyzicky urostlé chlapce a měly jich dostatek –  trenéři zcela normálně střídali 2 vyrovnané pětky (hrálo se 5 +1) a podle všech kolem, měli i fotbalové myšlení a týmového ducha.
Závěrečné fotky s bývalými hráči Jablonce Vítem Benešem a Pavlem Horvátem budou klukům navždy připomínat tento nevšední  fotbalový zážitek…
Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Trojboj

3 boj s Adamem 2019

Dvacet zástupců prvního stupně si v úterý 4. 6. 2019 změřilo síly s ostatními dětmi na Okresním kole atletického trojboje. První čtyři z kategorie postoupili na Krajské finále. Od nás ze školy postoupili: Pivrncová Natálie z 1. B, Pfeffer Matěj z 1. A, Trojanová Viktorie z 2. C, Ziková Barbora z 5. B a Novotný Daniel z 5. A. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další rok.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.