Běháme s BK TOUR

14. 9. 2018 – Jablonec n. N. – Břízky: OP družstev – Přespolní běh: Běháme s BK TOUR

Tradiční zahájení podzimních soutěží škol proběhlo na Kolečku v Břízkách. Naši školu reprezentovala čtyři družstva – mladší i starší dívky a chlapci. V nabité konkurenci lyžařů, atletů a orientačních běžců se naši neztratili.

V kategorii mladších dívek sice obsadil náš tým poslední – 6. místo, když se nejlépe umístila Markéta Hádková na 23. místě.

Další kategorie už byly výrazně lepší. Mladší chlapci v OF zvítězili !!!, ale tato kategorie byla nepostupová. Starší dívky překvapily, umístily se na bronzové příčce a postoupily do krajského finále !!! Starší chlapci už na běžecké specialisty v přespolním běhu nestačili – umístili se na 6. místě v OF.

Z jednotlivců musíme zmínit vítěze kategorie mladších žáků Tadeáše Husenicu a stříbrnou v pořadí starších dívek Pavlu Kumstátovou. Oba se hned po přestupu na Mozartovku výrazně sportovně prosazují a zařazují se mezi vážné kandidáty na čelní pořadí ankety Sportovec roku ….

Krajské finále Poháru rozhlasu

22. 5. 2018 Atletický stadion Ludvíka Daňka v Turnově – Krajské finále Poháru rozhlasu

Do krajského finále po dlouhých letech postoupila obě chlapecká družstva Mozartovky. Starší žáci z 1. místa v okresním finále, mladší z místa druhého. V turnovském finále starší žáci oslabeni o některé atlety krajské pořadí uzavírali na 8. místě se ziskem 5 263 bodů, mladší vybojovali vynikající stříbrnou pozici, i když …. mohli atakovat i příčku nejvyšší… Trenér a učitel pan Kozderka přivezl další letošní pohár a parta těchto chlapců se letos starala o největší sportovní úspěchy školy. Mladší žáci se ziskem 3 668 bodů na druhém místě byli o 80 bodů za vítěznou Pasířskou a před svým rivalem Arbesovkou pouze o 24 body! Kdo se o úspěchy přičinil? Ve starší kategorii žáci: Kochánek, Linhart, Strnad, Vaníček, Viktorín, Polák, Kunc, Jerman a Václavů – v Turnově citelně chyběli Michal Černák a Matějem Jodasem. V mladší kategorii na 2. místo v kraji dosáhli žáci: Werani, Čurda, Havlíček, Škaloud, Chlum, Český, a Gaši. Tělocvikářsky se na úspěších podílejí pánové Kozderka a Lesák. Všem patří velké poděkování za výraznou stopu Mozartovky v atletickém Poháru rozhlasu 2018.

Mc Donald´s Cup

16. 5. 2018 Liberec – U Nisy – Krajské finále Mc Donald´s Cupu 2018

Kategorie mladších dětí – 1. – 4. třída = ZŠ MOZARTOVA = 2. místo!!! Další parádní výsledek letošního školního roku!! Celý turnaj odstartoval fotografií s Ronaldem a tím, že trenér a vedoucí malých fotbalistů pan Polman byl opět součástí organizačního štábu krajského finále, což v průběhu dopoledne znamenalo, že musel spojit obě funkce a vyšlo to!
O výsledky – viz tabulka (ve fotogalerii) – se postarali ve všech turnajích (skupina Velké Hamry – 1. místo, OF Jablonec nad Nisou – 1. místo, KF Liberec – 2. místo) tito hráči: brankáři: Ivo Viktor a Petr Milisdörfer, hráči v poli Daniel Stehlík, Denis Bibire, Daniel Daníček, Jakub Douděra, Denis Hafynec, Lukáš Hrubý, Václav Jirků, Daniel Novotný, Lukáš Velechovský, Břetislav Hušek, Jan Kožíšek, Jakub Špaček.
Velké poděkování patří též rodičům – řidičům – paní Kobrové, pánům Velechovskému a Špačkovi, kteří zajistili bezproblémovou dopravu do Velkých Hamrů a do Liberce. Co dál ? Příští rok – Svátek fotbalu ….. uvidíme