Lyžuj lesy 2024

V úterý 6. února se na stadionu v Břízkách opět uskutečnil závod v běžeckém lyžování pro děti ze základních škol. Trať byla skvěle připravená i navzdory nepřízni počasí, žáci jeli 500, 1000 nebo 2000 m. Kromě nepříjemného stoupání museli zdolávat i různé překážky – podjezd, houpačku, slalom, a aby toho nebylo málo, v závěrečném sprintu do cíle vjížděli pozadu. Ve všech kategoriích soutěžili zvlášť ti, kdo jsou registrovaní ve Ski klubech, a zvlášť ti, kdo běžkují jen rekreačně.

Tomáš Vašek z 9. B – 5. místo

Všechny děti předvedly skvělé výkony a jely „na plný plyn“, hlavně si však zasoutěžily a dobře se bavily.
Děkujeme za účast a nadšení!

Jablonecký deník článek a fotodokumentaci si prohlédněte zde

Čeps cup 2023/24

Žáci 1. stupně naší školy se 24.1. 2024 zúčastnili florbalového turnaje Čeps cup, který se konal ve sportovní hale v ulici Jeronýmova v Liberci.

Chlapci a jedna dívka postupně sehráli čtyři utkání, ve kterých se sice nedařilo jako v okresním kole, ale 7. místo v kraji je slušný výsledek. Děkujeme.

Mozartova :  Zš U Školy Lbc      2 : 5

Mozartova :  Zš Slovanka         4 : 4

Mozartova :  TGM Lomnice     2 : 3

Mozartova :  Zš Vesec Lbc        7 : 5

Hráči :  Daníček J., Dvořák T., Krejza D., Milisdorfer J., Novotná Š., Rydval D., Szabó S., Trebuľa S.,          Vašek L., Vrběcký J.

Nejlepší střelci :   Szabó                       4

Vrběcký, Dvořák –  3

Vašek, Rydval        2

Milisdorfer            1

O nejrychlejšího prvňáčka

Další výrazný úspěch nejmenších sportovců z Mozartovky

Stalo se již tradicí, že se naši noví prvňáčci účastní nominačního závodu “ O nejrychlejšího prvňáčka“ v rámci mezinárodních atletických závodů Jablonecká hala.
Z nominačního čtvrtečního klání – cca 190 dětí z jabloneckých škol – do finálového závodu postoupila z Mozartovky Tereza Krečunová a Alexandr Kalous.
V sobotním vloženém závodě předvedli parádní běh a oba naši žáci se umístili „na bedně“. Terezka obsadila vynikající 2. místo a Saša doběhl na bronzové pozici.
Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Žáci 1. stupně naší školy se 13.12. 2023 zúčastnili florbalového turnaje Čeps cup, který se konal ve sportovní hale ZŠ Smržovka.
Chlapci a jedna dívka postupně sehráli tři utkání, ve kterých podali velmi pěkný výkon a po třech výhrách postoupili do dalšího kola turnaje.
Krajské kolo se bude konat v Liberci na konci ledna 2024.
Mozartova : Lučany 8 : 2
Mozartova : Janov 8 : 1
Mozartova : Smržovka 5 : 4
Hráči : Daníček J., Jelínek F., Krejza D., Milisdorfer J., Novotná Š., Rydval D., Szabó S., Trebuľa S., Vašek L., Vrběcký J.

Nejlepší střelci : Jelínek, Vrběcký – 6 gólů, Szabó 4, Vašek 3, Krejza 1