Sportování na Mozartovce

Městská sportovní hala U Přehrady, atletická hala na Střelnici, plavecký bazén, hokejový stadion, areál Břízky, okolí jablonecké přehrady, sportovní areál v Čelakovského ulici, hřiště a sportoviště v okolí školy a prostory tělocvičen hledící k nutné kompletní rekonstrukci – to je výčet míst, kde se v průběhu školního roku v hodinách tělesné výchovy a při sportovních soutěžích obou stupňů pohybují žáci školy.

Učitelé se snaží „dostat“ své žáky do pohybu, ale hlavním motivačním činitelem v této sféře je stále rodina. Dvě nebo tři hodiny tělesné výchovy týdně je málo a pokud děti nesportují v oddílech, nesměrují je k pohybu rodiče, dopadá to s naší populací velmi negativně – viz. sdělovací prostředky o obezitě mladé generace, o nesprávné výživě, o nedostatku pohybu atd. atd.

Tomu všemu se snaží na Mozartovce předcházet a sportování držet i v současnosti na co nejvyšší úrovni. Zástupci školy se podílejí na rozsáhlých sportovních projektech v rámci města – Mšenské olympiádě a Mikulášském víceboji, stejně tak připravují akce pro své žáky v rámci tělesné výchovy a připravují své svěřence na zvolené soutěže AŠSK, které se pro jablonecké školy pořádají.

V uplynulém školním roce se v rámci soutěží nejvíce prosadili atleti, florbalisté a orientační běžci, kteří po postupu z okresních finále, výrazně zabodovali i v krajském měřítku. Za všechny jmenujme – Jakuba Kunsta a Ondřeje Mihálika – bronzoví medailisté v KF orientačního běhu, 2. místo starších žáků florbalistů v kraji, 6. místo mladších žáků v krajském finále Poháru rozhlasu a 7. místo oslabeného týmu starších žáků v atletickém 4boji.

Žáci 1. stupně bojovali poprvé v nové soutěži – Mikulášský víceboj, který pro školy připravil tým TJ Bižuterie basketbal, FK Baumit Jablonec – mládež a ZŠ Mozartova.
Se žáky ze ZŠ Liberecká se podělili o krásný putovní pohár, protože první ročník soutěže společně vyhráli, čímž „zamotali“ hlavy pořadatelům. Pokračovala i Mšenská olympiáda již tradičním přespolním během, kterého se zúčastnilo kolem 400 běžců z Arbesovky, Mozartovky a Rýnovic.

Ve školních podmínkách budou zachovány tradiční sportovní akce – ŠPLHOUN 2011, ŽONGLÉR 2012, plnění sportovních disciplín v rámci celoškolní soutěže o sportovní Kolektiv roku, dále bude probíhat soutěž o Sportovce roku i populární cena FAIR PLAY.

Sportovní výsledky školního roku 2010/2011 – viz příloha

Atletický kroužek – webové stránky

Všechny aktuální výsledky sportovních akcí

najdete zde