Svátek fotbalu 2019

4. a 5. června 2019 Andrův stadion Olomouc – republikové finále Svátku fotbalu 2019

Již postup z krajského finále na Svátek fotbalu byl překvapivý a fantastický, 10. místo celkově pak výrazná propagace školy, města i Libereckého kraje v České republice v této nejprestižnější sportovní akci pro žáky 1. stupně.
Chlapci měli nejen fotbalové zážitky na stadionu, na který v následujícím týdnu vyběhla česká reprezentace, ale i zážitky kulturní. Navštívili Tvrz poznání, kde si téměř dvě hodiny hráli podobně jako v liberecké IQlandii, bydleli na ubytovně, stravovali se v příjemných jídelnách, dostávali svačiny a pití a to vše  zadarmo, což některé  překvapilo. Jenže hlavním úkolem byl fotbal..a to bylo také něco…
Dorazili jsme do společné šatny, kam hostesky přinesly klukům speciálně připravené dresy Puma – viz foto, s nápisem školy, jako jednu z cen  na Svátku fotbalu. Kluci v nich patřili k těm koukavě nejhezčím.
Skupinu jsme zahájili v úterý zápasem se ZŠ Dačice vítězstvím 3 : 2, což byl výborný vstup do soutěže. Následoval domácí favorit ZŠ Heyrovského Olomouc (přípravka ligové Sigmy) a prohra 2 : 6, která byla ještě milosrdná. Poslední zápas skupiny byl velice vyrovnaný a pro nás smolný. Ještě 2 minuty před koncem jsme nad silnou ZŠ Komenského ze Zlína vedli 2 : 1, ale po chybách v obraně jsme podlehli 2 : 3, což nám na středu určilo skupinu  o 9. – 16. místo.
Ráno opět za krásného počasí kluci rozehráli zápas ve skupině se ZŠ Dubina Pardubice s výsledkem 3 : 3, následovaly penalty (5:4) a náš postup dál. V  zápase se ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod (5 : 1)  podalo mužstvo asi nejlepší výkon v celém turnaji a postoupilo do boje o konečné 9. – 10. místo. V tomto zápase již hlavní „pětka“ hráčů neměla tolik sil a ZŠ Měšťanské z Brna jsme podlehli 2 : 6 a obsadili konečné 10. místo v republikovém finále Svátku fotbalu v Olomouci. I to je obrovský úspěch. Poděkování hlavního trenéra mužstva pana Polmana patřilo panu Kozderkovi, který byl po celou dobu turnaje chlapcům rádcem, kamarádem i „tátou“, když někteří kluci museli poprvé v životě povlékat postele (a ráno svlékat)! Dále pak trenérům FK Jablonec pánům Mičkovi, Špirochovi a Řezníčkovi, protože oni vštěpují chlapcům fotbalové dovednosti téměř každý den.
Jaké bylo ponaučení? Moravské týmy turnaji dominovaly (až na ZŠ Marjánka Praha – přípravka Sparty), moravské týmy měly fyzicky urostlé chlapce a měly jich dostatek –  trenéři zcela normálně střídali 2 vyrovnané pětky (hrálo se 5 +1) a podle všech kolem, měli i fotbalové myšlení a týmového ducha.
Závěrečné fotky s bývalými hráči Jablonce Vítem Benešem a Pavlem Horvátem budou klukům navždy připomínat tento nevšední  fotbalový zážitek…
Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Napište nám

Poznámka: Protože komentáře jsou redakčně kontrolovány, jejich publikování může být opožděno.