Festival Na hlavu

V rámci letošního ročníku Festivalu Na hlavu pořádaným Národním ústavem duševního zdraví, byla organizována soutěž pro ukrajinské žáky žijící v České republice. Cílem tohoto projektu je dozvědět se více o příbězích lidí, kteří kvůli válečnému konfliktu uprchli z Ukrajiny, aby lépe rozumět jejich situaci.
Zájemci, kteří se chtěli do soutěže zapojit měli za úkol nakreslit obrázek či napsat krátký příběh vystihující jejich cestu a pobyt v České republice.
Ze škol celé České republiky přišlo více než 150 obrázků, které byly vystaveny v prostoru Městské knihovny v Praze. Výstava se zahájila 24. 02. 2023. Nadále se plánuje  tyto obrázky v rámci pojízdné výstavy ukázat návštěvníkům i v jiným městech ČR.
ZŠ Mozartovu reprezentovaly 4 žákyně: Zolotoverkhova Nika (5. A), Chorna Yeva (6. B), Maistrenko Anastasia (6. B), Kobylianska Veronika (8. A). 
Jejich krásné obrázky byly oceněny diplomy.