Projektový den 4. B

PROJEKTOVÝ  DEN  4. B  NA  SPŠ  TEXTILNÍ  LIBEREC

V pondělí 14. 10. jsme celá třída byli pozváni do Liberce na polytechnickou dílnu Textilní průmyslové školy. Protože jsme tvořivá třída, akce Interaktivní hrátky s textilem nás zajímala. Paní vychovatelka Marcela Vaníčková vše domluvila a prožila celé dopoledne s námi. Při procházení budovou školy jsme zjistili, že je hodně stará – asi 160 roků. A taky nás překvapilo, že její součástí jsou prostory jako nějaká továrna. Byly tam různé stroje na předení nebo tkaní, některé i dost velké, rychlé a hlučné. Mohli jsme si i vyzkoušet, jak některé fungují. Viděli jsme dílnu se šicími stroji, kde se žákyně učily šít oblečení podle střihů. Ve třídě jsme si pak uspořádali módní přehlídku z různých oděvů, které tam měli ušité. Některé děti nechtěly, tak dělaly diváky. Nakonec nám paní učitelky rozdaly bílé ubrousky. Naším úkolem bylo si nabarvit různé šablonky s motýly, listy, hvězdami květinami nebo zvířátky a jejich barvy pak přenést na látku. Mohli jsme použít i razítka. Nejlepší bylo, že jsme si sami mohli svůj ubrousek zažehlit, aby barvy vydržely praní. Celá akce se nám moc líbila, dobře jsme se bavili a hodně nového jsme poznali a naučili se. Děkujeme.                                                                                        Mgr. Ivana Svobodová

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.