Projekt Zdravá výživa - 2.A

Akce 2.A

                                                                Projekt Zdravá výživa 

V lednu jsme s žáky 2.A  využili pestré ochutnávkové nabídky mléčných výrobků z projektu Mléko do škol.  S ochutnávkou produktů jsme propojili téma prvouky Zdravá výživa a také  výtvarnou a pracovní výchovu. Protože žáci nejevili velký zájem o neochucené produkty a mnoho nám jich zbylo, rozhodli jsme se, že si ze zbylých produktů vytvoříme zdravou svačinku.  

Paní asistentka Lucka přikoupila ovoce , zeleninu a suroviny na pečení tvarohových šátečků. Vyrobili jsme česnekovou a pažitkovou pomazánku z žervé a tvarohu, natřeli na plátky pečiva a ozdobili různými druhy zeleniny. Bílým jogurtem jsme naplnili misky a ozdobili ovocem podle fantazie. Z listového těsta a tvarohu jsme upekli výborné voňavé tvarohové šátečky. Všem se sbíhaly sliny na zdravou hostinu, která lahodila oku. Každý si snědl své výtvory a z velkého množství mléčných produktů nic nezbylo.  

V hodině prvouky jsme si zopakovali, co můžeme dělat pro své zdraví a jak vytvořit vyvážený zdravý jídelníček. Druhákům se líbala pomůcka s obličejem holčičky, do jejíž pusy vložili obrázek s potravinou a rozhodovali se, zda je potravina zdravá. Další oblíbenou pomůckou byl kruh s názvy důležitých součástí správné stravy – bílkoviny, sacharidy, ovoce a zelenina.  Žáci třídily modely potravin do správných políček.  Povídali o tom, které nápoje obsahují mnoho cukru a proč bychom ho neměli konzumovat ve velkém množství. Nakonec jsme vytvořili postavičky Zdravínka a Mlsálka.  

Projekt jsme si skvěle užili a také jsme si pochutnali.  

Markéta Veselá, Lucie Papoušková a žáci 2.A 

Datum vložení: 5. 2. 2026 12:57
Datum poslední aktualizace: 5. 2. 2026 13:05
Autor: Správce Webu