Sport – nové informace

Sportovní zprávy z Mozartovky v době koronavirové

Jarní měsíce byly vždy ve znamení sportovních soutěží žáků 1. i 2. stupně. V letošním školním roce je vše jiné. Obě sportovní ankety „Sportovec roku“ a „Sportovní kolektiv“ doznávaly v jarním období výrazných změn podle toho, jak naši nejlepší sportovci reprezentovali školu v okresním a krajském měřítku, ale v minulých letech i v rámci republikových finále – kopaná McD a atletika Pohár rozhlasu.
Po dohodě všech učitelů tělesné výchovy budou vyhlášeny obě ankety na konci měsíce června v prostředí školy. Chceme, aby úspěšní žáci svá ocenění převzali.
Asi není tajné zveřejnění výsledků – jsou již několik měsíců na webu jako průběžné výsledky ankety.

Kategorie dívek:
1. Pavla Kumstátová  187 bodů
2. Ema Feilhauerová 180 bodů
3. Kristýna Kohoutková 118 bodů

Kategorie chlapců:
1. Josef Hanzlíček 227 bodů
2. Vojtěch Werani 175 bodů
3. Ondřej Zámečník 153 body

Vedle této ankety bude též vyhlášen Sportovní kolektiv roku:
dívky: 8. B                 chlapci: 9. A

Předběžný termín předání diplomů a cen je pátek 26. 6. 2020 v 9,00 hod. v budově školy, případně v atriu. Předávajícími budou opět významní sportovci našeho regionu. Nerad prozrazuji dopředu, ale mělo by to stát za TO.

Na závěr těchto řádků mi dovolte ještě jednu sportovně smutnou zprávu! Skončila nejdelší éra (23 let) největší soutěže pro děti na 1. stupni v Evropě – Mc Donald´Cupu. Důvody v současné době jsou zřejmé – finance.
Mnoho dětí z naší školy, nyní už dospěláků, učitelů a celá řada rodičů doprovázela naše týmy na turnaje po okrese, do Liberce na Slovan, na Letnou na Spartu – tam i tehdejší starosta Jablonce n. N. Petr Tulpa, do Jihlavy, na Střelnici i vloni do Olomouce. Zde všude malí fotbalisté z jablonecké Mozartovky bojovali v nejvyšších patrech tohoto turnaje – na Svátcích fotbalu.
Poháry ve školních vitrínách budou vždy připomínat neskutečné zážitky mnoha lidí nejen kolem fotbalu, ale i velké sepětí dětí, rodičů a učitelů na těchto turnajích. Jako jediná škola v tehdy Ústeckém, později Libereckém kraji, má Mozartovka dva vítězné poháry z krajského finále v Ústí nad Labem a z Neštěmic, hned z prvního ročníku této soutěže v roce 1998/99.
Bratři Vojtěch a Matěj Kubistovi, Tomáš Weber nebo Ondra Mihálik jsou asi fotbalově nejdále. Na pamětnických fotkách ve škole to jsou ale stále malincí adepti velké kopané….

Jedna dlouhá a pro školu velmi úspěšná sportovní kapitola skončila…..
Věříme, že opět někdo něco pro děti vymyslí a půjde-li to, že to i finančně podpoří.
Za sport a McD Cup Michal Polman, zást. řed.