Svátek fotbalu – McDonald’s Cup

ZŠ Mozartova opět na Svátku fotbalu
 
Po vítězství v krajském finále McDonald’s Cupu se naši žáci z 4. a 5. tříd kvalifikovali na republikové finále do Hradce Králové.
 
Čekala nás velmi těžká základní skupina, ve které jsme narazili na budoucí finalisty ZŠ Heyrovského z Olomouce a ZŠ Sportovní z Uherského Hradiště. V obou utkáních jsme tahali za kratší konec lana. Ve třetím utkání skupiny jsme změřili síly se ZŠ Edisonova z Teplic. Po vyrovnaném průběhu jsme prohráli 4:5.
 
V prvním utkání vyřazovací části turnaje jsme nastoupili proti ZŠ Měšťanská z Brna, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Bohužel jsme opět prohráli 4:5 a směřovali jsme tedy do bojů o 13. až 16. místo. V dalším utkání jsme konečně poznali chuť vítězství, když jsme 6:3 porazili ZŠ Javornickou z Rychnova and Kněžnou. V posledním utkání jsme podali slabý výkon a prohráli 0:4 se ZŠ Rokycanova ze Sokolova.
 
Celkově jsme tedy na republikovém finále v Hradci Králové obsadili 14. místo.
 
Celému týmu děkujeme za reprezentaci školy na největším školním turnaji u nás.  
 
 
Jan Kozderka