Atletická liga mladších žáků

Mozartovka chlapci skončili celkově na druhém místě za Arbesovkou.
V jednotlivcích 1. místo v běhu na 300m Marek Knappe.
Štafeta 4x150m 2. místo (Knappe M., Šrytr, Petrů, Slavík)

Minifotbal Blansko – republikové finále

Žáci ZŠ Mozartova obsadili 11. místo na republikovém finále v Blansku.

V prvním hracím dnu se odehráli utkání v základních skupinách. Se ZŠ Sever Hradec Králové jsme po dobrém výkonu prohráli těsně 1:2. Ve druhém utkání jsme remizovali 2:2 se ZŠ Letovice a v posledním utkání základní skupiny jsme prohráli 2:5 se ZŠ Edvarda Valenty z Prostějova.

Po utkáních v základních skupinách jsme se žáky vyrazili do Moravského krasu na prohlídku propasti Macocha a Punkevní jeskyně.

Druhý hrací den nás tak čekali utkání o umístění na 9. až 16 místě. V prvním utkání nás čekal volný los, ve druhém jsme těsně nestačili na ŽS Mládeže ze Znojma a prohráli 1:2. V posledním utkání turnaje jsme hráli se ZŠ Adamov o 11. a 12. místo. Z utkání jsme po dobrém výkonu odešli vítězně se skóre 9:1.

Hráči: Velechovský Lukáš, Šimon František, Špaček Jakub, Hušek Břetislav, Vrabec Lukáš, Rejnart Tadeáš, Mihalo Daniel, Knappe Radek, Regenermel Filip, Kvítek Daniel

Jan Kozderka

Přespolní běh

Parádní podzimní přespoláky v podání našich žáků

S novým školním rokem se opět rozjíždějí pravidelné sportovní soutěže. Žáci a žákyně Mozartovky se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu na Kolečku v Břízkách a byli tak úspěšní, že se dvě družstva-mladší chlapci a starší děvčata-probojovala do krajského finále této soutěže. To opět proběhlo v Břízkách a z našeho pohledu velice úspěšně. Dívky obsadily 6. místo v kraji a mladší chlapci se umístili na výborné stříbrné pozici a Filip Regenermel obsadil i 2. místo mezi jednotlivci.
Tím výrazně bodují do nového ročníku tradiční soutěže Sportovec roku 22/23.
Kdo školu v krajském kole reprezentoval? V dívčím týmu se představily Viktorie Klozová, Agáta Viktorová, Jitka Popeláková a Barbora Ziková.
V chlapeckém družstvu to byli: bratři Radek a Marek Knappeovi, Filip Regenermel, Dominik Toman a Tadeáš Šrytr.
Vedoucí při obou sportovních akcích byla p. učitelka Jana Málková.
Všem patří velký dík za reprezentaci školy a opět za postupný návrat Mozartovky do sportovních výsledků. Tam vždy v minulosti patřila.

Minifotbal

Žáci ZŠ Mozartova postoupili na republikové finále v minifotbale, které se bude konat 24. – 25. 10. v Blansku.

Minulý týden v úterý zahájili naši žáci sportovní reprezentaci školy na okresním finále v minifotbale na umělé trávě ve Mšeně. Po vítězství nad ZŠ Rychnov a ZŠ Železný Brod čekalo naše žáky v pátek krajské finále ve Vratislavicích. V prvním utkání jsme se střetli se ZŠ Lesní z Liberce, kterou jsme porazili 4:2 (Rejnart 2, Vrabec, Šimon). Ve druhém utkání jsme změřili síly se ZŠ M. Tyrše z České Lípy a opět jsme odešli z utkání vítězně 6:1 (Rejnart 3, Hušek 2, Šimon)

Nastoupili v okresním finále: Špaček, Velechovský, Hušek, Šimon, Vrabec, Dudek, Knappe M., Knappe R., Hafynec

Nastoupili v krajském finále: Špaček, Velechovský, Hušek, Šimon, Vrabec, Knappe R., Mihalo, Rejnart, Kvítek

Jan Kozderka