Veřejná sbírka

Vážení rodiče a přátelé školy,
v září 2024 bude naše škola slavit výročí 45 let od jejího založení.  Ačkoliv se škola stále modernizuje a přicházejí noví učitelé, nezapomínáme ani na ty, kteří stáli v jejích začátcích nebo na ty, kteří jí věnovali celý svůj profesní život. Škola ve svém archivu disponuje fotkami učitelských sborů právě od roku 1979. Paní učitelka Jana Lejsková s pomocí dalších byla tak laskavá a fotoarchiv uspořádala. Rádi bychom ho u příležitosti výročí vydali jako almanach obrazových vzpomínek, který bychom potom za symbolickou cenu prodávali při zářijových oslavách. Škola však nemá finančními prostředky, které by na tento projekt mohla použít. Proto se obracíme na veřejnost s prosbou o podporu naší sbírky „Ročenka k výročí školy“.  Kalkulovaná cena na tisk 200 ks je 35 tis. Kč.
Podaří-li se nám tuto částku ve veřejné sbírce vybrat, zisk z prodeje ročenek škola využije na pořízení volnočasových aktivit pro žáky naší školy.
Odkaz na sbírku najdete zde: Ročenka k výročí založení školy | Donio

Děkujeme každému dárci, který do sbírky přispěje!
zaměstnanci školy

Příběhy našich sousedů

Začátkem dubna proběhla v Eurocentru závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Za Jablonecko se zúčastnilo deset týmů jabloneckých základních škol a gymnázií. Jejich úkolem bylo vyhledat ve svém okolí zajímavého pamětníka a zdokumentovat jeho vzpomínky.

Tým naší školy zde představil životní příběh pana Josefa Faláře, sportovního a vojenského psychologa, který ve svém životě zažil mnoho zajímavého. Mimo jiné připravoval české sportovce na olympiádu v Mexiku, podílel se na testování hokejistů do národního výběru nebo se účastnil misí KFOR a SFOR v Jugoslávii.

V průběhu školního roku žáci absolvovali množství workshopů, aby byli připraveni natočit s pamětníkem několikahodinový rozhovor a následně ho sestříhat podle vlastního scénáře do zhruba pětiminutové videoreportáže. Na závěr musel tým výsledky své práce představit právě v jabloneckém Eurocentru před publikem a odbornou porotou.
Náš tým ve složení Jindřiška Lenková, Tereza Tarabcová, Agáta Viktorová (9.C), Barbora Grofová a Kateřina Kramárová (9.B) odvedl dobrou práci a od poroty si vyslechl samé kladné hodnocení. Tímto jim děkuji za skvělou reprezentaci naší školy.

Kristýna Šulcová

Další informace, video a fotodokumentaci si prohlédněte zde

Jak se dělá ZOO

Akce  Jak se dělá ZOO s Petrem Fejkem proběhla 17. 4. v Eurocentru. Účastnily se třídy 4.B, 5.A, 6.B, 6.A a všechny sedmičky.

Projektové dny 25. a 26. 3. 2024

Chemický olympijský oheň

Cesta na olympijské hry do Paříže

Zajímavosti olympijských her

Dokumentární minifilm

Shrnutí

Výroba maskota olympijských her

Olympijské rekordy ve světě zvířat

krajta mřížkovaná, bílý tygr, gorila, surikaty, žirafa Rothschildova, lachtan hřivnatý, sokol stěhovavý, kočka cejlonská

Po stopách olympiády v Paříži

Olympijský kvíz

Quizlet, Kahoot

Sladká Paříž

Olympijská chuť Paříže

Dokážete vyrobit olympijský oštěp?

3D jmenovka

Olympijský gymnasta