Tonda obal na cestách

TONDA OBAL na Mozartovce 

V pátek 24. března proběhl na naší škole ekologický projekt pro 1. – 9. ročník Tonda Obal na cestách. Po covidovém období přijeli do školy lektoři pražské společnosti EKO-KOM a v průběhu celého dopoledne seznamovali naše žáky s problematikou tříděného odpadu a hlavně třídění odpadu ve škole a v rodinách. Žáci si formou her vyzkoušeli roztřídit odpad na barevných kartách do jednotlivých kontejnerů – viděli jich více než na sídlišti, dozvídali se ústní i filmovou formou plno zajímavostí o třídění odpadů, na vlastní oči viděli různé produkty recyklace, shlédli podle výběru videa o zpracování skelného, papírového i plastového odpadu a za své správné odpovědi si odnesli řadu drobných dárků. Lektoři na závěr velmi pochválili znalosti našich dětí o třídění odpadů. 

Odkaz na internetové stránky EKO-KOMu Tonda-obal.cz si někteří žáci zapisovali, že si je sami prohlédnou…..